O migracijama i izazovima u Srbiji: Razgovor o zajedničkim rešenjima
IOM i organizacije civilnog društva o migracijama i izazovima u Srbiji: Razgovor o zajedničkim rešenjima
IOM i organizacije civilnog društva o migracijama i izazovima u Srbiji: Razgovor o zajedničkim rešenjima
Marijani Savić uručen francuski Orden za zasluge
Ambasador Francuske u Srbiji Pjer Košar uručio je danas francuski Nacionalni orden za zasluge u rangu viteza direktorki i osnivačici udruženja Atina Marijani Savić.
Marijana Savić je u francuskoj rezidenciji zahvalila porodici, prijateljima, kolegama i ambasadi, naglasivši da medalja nije samo njena, već svih onih koji su oko nje.
Godina puna truda, posvećenosti i nade za bolje sutra
Godina 2024. bila je godina ogromnih napora, posvećenosti i, najvažnije, konkretnog uticaja na živote žena i devojaka koje su pretrpele nasilje i eksploataciju. Udruženje Atina ponosno deli rezultate svog rada u ovoj godini, koji govore o snažnoj posvećenosti zajedničkoj borbi za prava žrtava trgovine ljudima i rodno zasnovanog nasilja.
Ambasadori Nemačke i Francuske, Anke Konrad i Pjer Košar dodelili su danas francusko-nemačku nagradu za ljudska prava osnivaču i direktorki beogradske nevladine organizacije "Atina" Marijani Savić, koja je istakla da su prava žena i devojčica ključna za izgradnju pravednog i poštenog društva. Dobitnica nagrade Marijana Savić rekla je da je za nju čast što je dobila nagradu, koja dodeljuje 10. decembra na Međunarodni dan ljudskih prava.
Svaki život je vredan
Na ovogodišnji međunarodni dan izbeglica 20. juni slavile smo snagu i hrabrost žena i devojčica koje su morale da napuste svoje domove, bežeći od ratova, progona i nemogućnosti da ostvaruju osnovna ljudska prava i slobode. Potražili su mir, slobodu i svoja prava hiljadama kilometara daleko od svog doma, same ili sa decom.
Upravu tu hrabrost i snagu koju svaka od njih nosi sa sobom, članice Atinine zagovaračke grupe, žene takođe sa iskustvom izbeglištva, obeležile su zajedno u azilnom i prihvatnom centru Krnjača i Bujanovac.
Sigurne kuće u Srbiji imaju 190 mesta, 74 posto manje od onoga što je propisano. Od 13 samo pet ima licencu za rad, 42 posto ih nema definisanu proceduru zaštite bezbednosti korisnica, u 71 posto mišljenje nije prioritetno, a 82,6 posto nema protokol za žrtve seksualnog nasilja
Feministička društvena transformacija: Ruke snage i solidarnosti - Klub “Sa devojkama i za devojke” iz Vranja
Predstavnice ECPAT Francuske i Srbije, Guillemette Vuillard i Jelena Hrnjak u Njujorku razgovarale su o unapređenju saradnje između članica ECPAT – globalne mreže za okončanje seksualne eksploatacije dece.
Fotografija Dejan Malagurski
Dvodnevni trening „Praktična primena Standardnih operativnih procedura za postupanje sa žrtvama trgovine ljudima” održan je na Paliću, sa ciljem da se stručni radnici bolje upoznaju sa načinima rešavanja, kao i unapređivanju znanja o ovom fenomenu. U našem gradu u poslednjih pet godina pokrenuto je od tri do četiri slučaja za krivično delo trgovine ljudima.
Copyright © 2025,
Designed by Zymphonies