Prvi tematski društveni dijalog
Organizacija Atina na tematskom društvenom dijalogu o sistemu socijalne zaštite u Republici Srbiji 2021
Fotografija: YouTube skrinšot
Organizacija Atina na tematskom društvenom dijalogu o sistemu socijalne zaštite u Republici Srbiji 2021
Fotografija: YouTube skrinšot
Pandemija je pokazala da život jedne žene žrtve nasilja po mnogo čemu podseća na permanentnu vanrednu situaciju zbog različitih faktora a problem će tek krenuti pošto se pandemija smiri, rekla je Jelena Hrnjak programska menadžerka Udruženja građana Atina na Okruglom stolu “Uticaj Kovida 19 na socijalnu inkluziju osetljivih društvenih grupa”.
Ako jednu ženu zadesi nevolja, ili neka vrsta eksploatacije i nasilja, bilo bi dobro da je u blizini neko da joj pomogne, što je u našoj praksi redak slučaj. A čini se da nema veće podrške od one da vas drugi motivišu da naučite određeni posao koji će vam doneti pristojnu platu. Jer, ne smatra se slučajno da bez ekonomske nezavisnosti nema ni osećaja slobode.
Kriminalci uključeni u ovu aktivnost, čija je svrha eksploatacija, vrbuju žrtve putem društvenih mreža i na javnim mestima. Vlasti mole građane da budu nepoverljivi, i prijave svaku sumnju na nelegalne aktivnosti
“Primila sam poruku na Facebook-u, nisam poznavala osobu koja mi je poslala, niti smo bili prijatelji na toj društvenoj mreži, ali pisalo je da se organizuje foto kasting. Bila sam oduševljena, i otišla sam tamo sa mamom, nismo provele ni pet minuta na kastingu.”
Fotografija: Piroshki Photography
Hapšenje radnice Centra za socijalni rad iz Vranja, koja je pokušala da falsifikovanom dokumentacijom omogući albanskom državljaninu da usvoji devojčicu iz Srbije, ponovo je skrenulo pažnju javnosti na sve učestalije slučajeve trgovine ljudima u Srbiji, a prema rečima Jelene Hrnjak iz nevladine organizacije "Atina" za borbu protiv trgovine ljudima, čak 60 odsto žrtava trgovine ljudima u Srbiji su deca.
Fotografija: Dragan Todorović
Fotografija: iStock
Vanesa Buše, profesorka na TCU Univerzitetu u Teksasu, kaže da bi žrtve mogle biti u većoj opasnosti nego ikada pre.
Vanesa Buše je profesorka političkih nauka na TCU Univerzitetu, i proučava fenomen trgovine ljudima više od decenije. U petak smo razgovarali sa njom o seks trafikingu u Dalasu, uticaju pandemije korona virusa na trgovinu ljudima, i načinu na koji ona kreira nove prilike za zapošljavanje preživelih.
Fotografija: Vesti Online
Jelena Hrnjak, programski menadžer Udruženja građana za borbu protiv trgovine ljudima i svih oblika rodno zasnovanog nasilja Atina, ističe da je najveći izazov što ovaj položaj žrtava pred sudom zavisi od diskrecionog prava sudije. Odnosno, kako kaže, to hoće li osoba imati status posebno osetljivog svedoka koji joj može obezbediti niži stepen stresa i sekundarne viktimizacije, zavisi isključivo od odluke sudije.
Fotografija: Arhiva UG Atina
Bagel Bejgl radnja služi ukusne bejglove i bori se protiv trgovine ljudima
Kad god se neko od prijatelja vrati iz inostranstva, a naročito iz Amerike, danima tupe o tome kako su jeli bejgl, fantastičan bejgl, najbolji, koji kao takav ne postoji nigde na svetu. Serije, u kojima upeglani frajeri advokati za doručak žvaću taj ukusni, kremasti bejgl uz kafu dok žure da sabiju nekog klijenta i moji jadnu pokušaji da ih sama napravim. ..Svemu tome je došao kraj jer se u Beogradu (već godinu dana) gušim u bejglovima. Slanim, slatkim, integralnim.
Copyright © 2024,
Designed by Zymphonies